Skocz do treści
1–10 z 271 — strona:
 • Zagłosuj na projekt Z405 "Załęczański OrientPark"

  Serdecznie zapraszamy do głosowania w Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego na system orientacji turystycznej oraz sportowej po Załęczańskim Parku Krajobrazowym - projekt Z405 Załęczański OrientPark.
  więcej
 • Święto Drzewa w Widawie

  Święto Drzewa to znakomita okazja do podejmowania działań na rzecz lokalnej przyrody, sadzenia drzew oraz ich ochrony. W dniu 10 października Oddział Terenowy Sieradzkich Parków Krajobrazowych w ramach obchodów tego święta zorganizował akcję sadzenia drzew na terenie Zespołu Szkół w Widawie, znajdującej się w Parku Krajobrazowym Międzyrzecza Warty i Widawki.
  więcej
 • 10 października - Święto Drzewa

  W dniu 10 października obchodzony jest międzynarodowy Dzień Drzewa, czyli organizowana jest międzynarodowa akcja sadzenia drzew, odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw i szacunek do niezasłużenie lekceważonej i dewastowanej natury. Inicjatorem Dnia Drzewa był w 1872 roku Amerykanin, Julius Sterling Morton, sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, gubernator stanu Nebraska, znawca i miłośnik przyrody.
  więcej
 • Słuchacze Wieluńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ZPK

  6 października w Bobrownikach pracownicy Oddziału Terenowego Sieradzkich Parków Krajobrazowych przeprowadzili zajęcia terenowe w ramach wspólnego projektu ŁDK i ZPKWŁ "Lokomotywa 60+".
  więcej
 • "Zanim wyruszysz na szlak" - rajd rowerowy po PKMWiW

  28 września 2017 roku pracownicy ZPKWŁ OT SPK przeprowadzili zajęcia terenowe - rajd rowerowy dla uczniów Zespołu Szkół w Widawie.
  więcej
 • Plener artystyczny - Lokomotywa 60+ w PKMWiW

  Seniorzy Uniwersytetu III wieku Łaskiego Domu Kultury zwiedzili Strońsko.
  więcej
 • 15-17 września "Sprzątanie Świata"

  Mira Stanisławska-Meysztowicz - Prezes Fundacji Nasza Ziemia zainicjowała w Polsce w 1994 roku akcję „Sprzątanie Świata”, od tamtej pory co roku „śmieciowy problem” jest poruszany w środkach masowego przekazu oraz prowadzone są akcje mające na celu mobilizację ludzi do sprzątania swojego otoczenia. Jest to także okazja do zakrojonej na szeroką skalę, medialnej, prowadzonej w całym kraju, edukacji ekologicznej.
  więcej
 • Mija 28 lat od powołania PKMWiW

  Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki został powołany 14 września 1989 roku, w celu ochrony niepowtarzalnego krajobrazu związanego z dolinami rzek Warty, Widawki wraz z ich dopływami oraz towarzyszącej tym obszarom szaty roślinnej.
  więcej
 • Inscenizacja bitwy nad Wartą z września 1939 roku Strońsko - Beleń Zagórzyce

  Historyczne widowisko będące próbą rekonstrukcji wydarzeń z września 1939 roku.
  więcej
 • Zaproszenie na bitwę nad Wartą

  Serdecznie zapraszamy 2 września do Belenia Zagórzyc, gdzie odbędzie się inscenizacja historyczna i wystawa współczesnego i historycznego sprzętu wojskowego.
  więcej
1–10 z 271 — strona:
Sieradzkie Parki Krajobrazowe
Załęczański Park Krajobrazowy Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki

Znajdź nas
Łódzkie promuje