Targi Rolne w Sercu Polski w ŁODR w Bratoszewicach

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W minioną niedzielę 25 września 2022 roku Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, reprezentowany przez Oddział Terenowy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich zagościł na Targach Rolnych w Sercu Polski i Wojewódzkich Dniach Kukurydzy organizowanych przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. Nie zabrakło stoiska edukacyjno-promocyjnego dotyczącego samych parków krajobrazowych w naszym województwie, jak i promocji akcji "Zazieleniamy Łódzkie" prowadzonej w ramach projektu "Województwo Łódzkie Ogrodem Polski". W przygotowanych konkursach, grach i zabawach dla najmłodszych można bylo wygrać "zieloną nagrodę" - drzewka i krzewy do posadzenia na własnych działkach i w ogródkach, co niezwykle cieszyło odwiedzjących.

Dużą grupę wystawców w tym roku  stanowili właściciele szkółek leśnych, którzy przyjadą z bogatą ofertą krzewów i roślin ozdobnych. Tak jak zwykle pojawiły się także stoiska firm, które zajmują się sprzedażą maszyn rolniczych i nawozów. Nie zabrakło strefy rolniczego handlu detalicznego, czyli ryneczek, na którym przetwórcy z regionu oferowali swoje wyroby. Była to okazja, by spróbować m.in. pysznych miodów, soków, serów i wędlin.

dzien kukurydzy 2022 bratoszewice