Owocowe łódzkie nabiera tempa - inauguracja w Zgierzu

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

29 maja 2023 roku okazał się doskonałym dniem na inaugurację projektu Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego pn. Owocowe łódzkie. Od rana w Centrum Rozwoju Edukacji Wojewódzwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim dokonano głównej inauguracji projektu, a w uroczystościach tych wziął udział pan Zbigniew Zięba – vicemarszałek Województwa Łódzkiego. Po południu zaś uroczyste rozpoczecie projektu odbyło się w innym zakątku naszego województwa - w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu.

Zgierską inaugurację uświetniła pani Alicja Antczak - radna Sejmiku Województwa Łódzkiego. Podczas spotkania odbyły sie także przyrodnicze zajęcia terenowe na terenie Centrum, poprowadzone przez pracowników Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Nie brakowało informacji o drzewach i krzewach kwitnących, których owoce mogą być dla nas użyteczne. Jednak jak wspominała pani Katarzyna Krakowska - dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, drzewa i krzewy owocowe są niezwykle cenne dla zwierząt m.in. dla ptaków czy owadów zapylających, zachęcając do sadzenia tych roślin szczególnie w przestrzeni publicznej. Warto podkreślić, że na spotkaniu pani Lidia Leśniewicz - dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu zapowiedziała dalszą współpracę z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Zachęcamy do zapoznania się z projektem Owocowe łódzkie na naszej stronie internetowej.

Zdjęcia dzieki uprzejmości CRE WŁ w Zgierzu.