Zapraszamy na Noc Nietoperzy już 9 września 2023r.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

V Międzynarodowa Noc Nietoperzy w Lesie Łagiewnickim już w najbliższą sobotę 9 września 2023 r. Możliwość uczestniczenia w nocnych wędrówkach, które przybliżają ciekawostki przyrody, zawsze rozbudza wyobraźnię i staje się namiastką przygody. Trudno więc o lepsze zorganizowanie Ogólnopolskiego Dnia Parków Krajobrazowych niż wokół niezwykłej grupy zwierząt jaką są nietoperze.

Rękoskrzydłe, latające ssaki, króle podniebnych lotów, króle przestworzy, tajemniczy łowcy, dracule, wampiry i wiele, wiele innych. Skojarzeń i krzywdzących opinii nt. nietoperzy nigdy nie brakowało i niestety przyczyniły się do masowego ginięcia nietoperzy, które pełnią nieocenioną wręcz rolę w środowisku. Odbywa się to nawet w sposób namacalny, bo wiemy, że tam, gdzie są nietoperze, tam jest zawsze mniej komarów… zainteresowanych ludźmi ? Dietę nietoperzy bowiem, stanowią właśnie komary, chrząszcze, biegacze, wije i motyle nocne, zwłaszcza te, które żerują na liściach drzew.

Temat zapowiada się intrygująco, wzbudzając tym samym ogromne emocje, dlatego w drugą sobotę września, zapraszamy Państwa na wspaniałe wydarzenie przybliżające świat tajemniczych nietoperzy. Razem z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Nietoperzy, Fundacją Biodiversitatis i p. dr Katarzyną Janik-Superson z Pracownii Biobank w Katedrze Biologii Nowotworów i Epigenetyki Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego spotykamy się o godz. 19.00 w siedzibie Oddziału Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich przy ul. Wycieczkowej 86 w Łodzi, aby cały wieczór poświęcić na poznanie rękoskrzydłych w sposób co najmniej atrakcyjny, a więc V Międzynarodową Noc Nietoperzy w Lesie Łagiewnickim czas zacząć!

Plan V Międzynarodowej Nocy Nietoperzy w Lesie Łagiewnickim:

  1. Prelekcja dr Katarzyny Janik - Superson
  2. Warsztaty "Dbajmy o nasze nietoperze"
  3. Konkurs wiedzy o nietoperzach
  4. Spacer po Lesie Łagiewnickim z nasłuchami detektorowymi
  5. Obserwacja żerujących nietoperzy w noktowizorze

Serdecznie zapraszamy!

Pamiętajcie o ciepłym ubraniu i latarkach!

plakat noc nietoperzy 2023