Sadzimy drzewa - rewitalizacja zieleni, czyli projekt Owocowe łódzkie na Politechnice Łódzkiej.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

22 września 2023r. na terenie kampusu Politechniki Łodzkiej odbyła się akcja pn."Sadzimy drzewa - rewitalizacja zieleni na Politechnice Łódzkiej", do której Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego został zaproszony. W ramach akcji przekazano pracownikom i studentom Politechniki Łódzkiej 300 sztuk drzew i krzewów z projektu "Owocowe łódzkie". W wydarzeniu wziął udział: wicemarszałek województwa łódzkiego - Piotr Adamczyk, prorektor ds. rozwoju w PŁ - prof. Paweł Strumiłło, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - Katarzyna Krakowska oraz architektka zieleni - dr inż. Barbara Wycichowska, Instytut Architektury i Urbanistyki PŁ. 

Podczas akcji udało się także posadzić kilka drzew, w tym dwuodmianową jabłoń – roślinę promującą Województwo Łódzkie, która powstała specjalnie na potrzeby naszego województwa, w Ośrodku Elitarnego Materiału Szkółkarskiego Instytutu Ogrodnictwa – Prusy sp. z o.o.

Niezmierni cieszy nas fakt, że projekt "Owocowe łódzkie" cieszy się dużym zainteresowaniem. Zchęcamy do wzięcia udziału, a wszelkie szczegóły dostępne są w naszej stronie internetowej.