Jesienne sprzątanie świata w Parku Krajobrazowym Wziesień Łódzkich

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

29 września 2022r. odbyło się jesienne sprzątanie świata w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Do akcji zaproszeni zostali pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, na wydarzeniu pojawił się pan Andrzej Górczyński - członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz pani Katarzyna Krakowska - Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Podobnie jak w roku ubiegłym sprzątaliśmy Las Łagiewnicki - tym razem jego wschodnią część w okolicach Kościelnej Góry, wzdłuż pieszego szlaku żółtego, potem pieszego szlaku czerwonego i wzdłuż przyrodniczej ścieżki edukacyjnej.

Niestety, pomimo wzrastającej świadomości ekologicznej w społeczeństwie, nie brakowało odpadów - puszek, butelek, opakowań plastikowych, a nawet sprzęt ogrodniczy. Podczas akcji sprzątania pracownicy Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich opowiadali o jesiennej przyrodzie, gatunkach inwazyjnych, o parkach krajobrazowych, o różnorodności samego Lasu Łagiewnickiego, jak i o problemach dotyczących sytuacji przestrzennej w okolicach samego lasu. Nie zabrakło pytań o ciekawostki, a pogoda jak zwykle nam dopisała.

Dziękujemy za zaangażowanie i już teraz zapraszamy na kolejną Akcję Sprzątania Świata.

 

Tekst: K R. Sosnowska

Zdjecia: P. Wajman UMWŁ