Zaproszenie na Noc lelków w Spalskim Parku Krajobrazowym

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Oddział Terenowy Nadpiliczne Parki Krajobrazowe zapraszają na „Noc lelków” w Spalskim Parku Krajobrazowym, podczas której pasjonaci przyrody będą mieli okazję by zgłębić swoją wiedzę o tych tajemniczych i fascynujących ptakach. Będziemy również opowiadać o innych ptakach, które można usłyszeć nocą lub wieczorem w naszej okolicy. Ilość miejsc ograniczona!

Przełom maja i czerwca to dobry czas, aby poszukać nocą jednych z bardziej tajemniczych ptaków - lelków! Nocą w lesie można usłyszeć nie tylko sowy, ale i sporo innych ptaków, wśród nich są też lelki zwane też kozodojami. Spotykamy się 02.06.2023 (piątek) przy dawnej leśniczówce Bielawy w Porębach, gm. Poświętne- współrzędne GPS: 51.505596, 20.363554, godzina 20.00. Trasa do przejścia ok. 7 km. Spacer w terenie, podczas którego będziemy próbować nasłuchiwać, a przy odrobinie szczęścia i obserwować lelki. Wydarzenie potrwa około 2–4 h – w zależności od pogody i kondycji. Warto zabrać ze sobą coś ciepłego do picia oraz odpowiednio ciepło się ubrać, uciążliwe mogą być też komary.

Szczegóły i regulamin:pdfRegulamin_zajęć_edukacyjnych.pdf114.79 KB