Wojewódzki Dzień Dziecka w Ozorkowie

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Tradycyjnie, 1 czerwca nie mogło zabraknąć pikniku wojewódzkiego pn "Piknikowo i Sportowo aktywnie i zdrowo z Województwem Łódzkim" z mnóstwem atrakcji dla dzieci. Swoje stoisko w Dniu Dziecka w Parku Miejskim w Ozorkowie miał Zespół Parków Krsjobrazowych Województwa Łódzkiego, który prezentował dla Państwa ciekawostki przyrodnicze regionu łódzkiego. Nie brakowało rzetelnych informacji dotyczących ochrony przyrody w Polsce, a odwiedzający potrafili zaskoczyć wiedzą i swoimi zainteresowaniami.

Na piknik z okazji Dnia Dziecka przyjechały dzieci i młodzież szkolna z różnych zakątków naszego województwa, nie brakowało stoisk z atrakcjami dla najmłodszych (strefa baniek, dmuchańce). Dla tych, którzy chcieli także przekąsić specjały kulinarne czekały stoiska kół gospodyń wiejskich, na pikniku swoją działalność prezentowały różne instytucje wojewódzkie i lokalne. Całość imprezy zwieńczył koncert.

Podczas pikniku pracownicy Służby Parków Krajobrazowych zwracali uwagę na rolę zadrzewień i zakrzaczeń, ich znaczenie dla przyrody, a wszystko to w związku z rozpoczetym projektem Owocowe łódzkie. Było nam także niezmiernie miło ze spotkań z tymi z Państwa, którzy rok wczesniej odwiedzili nasze stoisko i - jak się okazuje - całkiem sporo zapamiętali.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu Owocowe łódzkie.

Tegoroczny piknik był zdecydowanie udany, pogoda jak zwykle dopisała, do zobaczenia zatem za rok!