Relacja z Nocy Nietoperzy w Lesie Łagiewnickim

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W ubiegłą sobotę 9 września 2023r. w siedzibie Oddziału Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich odbyła się V Międzynarodowa Noc Nietoperzy. Tradycyjnie przygotowana była prelekcja oraz spacer edukacyjny z nasłuchami. Wydarzenie poprowadziła pani dr Katarzyna Janik-Superson z Wydziału Nauk Bilogicznych i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, która jest jednocześnie członkiem Ogólnopolskiego Towrzystwa Ochrony Nietoperzy. I to właśnie ochorna nietoperzy oraz kwestia, jak o nie dbać były tematem przewodnim wydarzenia. Frekwencja dopisała bo w wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób i choć nie wszyscy zmieścili się do sali to część przysłuchiwała się prelekcji z zewnątrz przez okna. Tym bardziej dziękujemy Państwu za determinację, cierpliwość i zaangażowanie oraz każdy uśmiech.

Podczas spaceru latał nad nami karlik drobny, borowiec, mopek zachodni, a nad stawami na Łagiewniczance nieopodal Pałacu Heinzla - nock rudy, którego loty zachwyciły uczestników. Niektórzy obserwowali jego loty przez noktowizor. Całość zakończyła się wspólnym spacerem powrotnym.

Z uwagi na tak duże zainteresowanie - planujemy zorganizować jeszcze jedno spotkanie nietoperzowe w Lesie Łagienwickim - szczegóły już niebawem!