Noc Nietoperzy w Przedborskim Parku Krajobrazowym

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Noc Nietoperzy w Przedborskim Parku Krajobrazowym za nami. Czwartkowe spotkanie (14.09.2023) z kolegą Maurycym Ignaczakiem, pracownikiem Oddziału Terenowego Sieradzkich Parków Krajobrazowych, rozpoczęło się o godzinie 17.30. Niewielka salka edukacyjna biura PPK ledwo pomieściła grupę 25 słuchaczy wraz z opiekunami szkolnymi.

Bardzo ciekawa prezentacja przedstawiająca świat latających ssaków trwała blisko 1,5 godziny. Podsumowaniem tej części spotkania był quiz o tematyce związanej z nietoperzami, a nagrodą magnesiki z ich wizerunkami. Spotkanie z chiropterologiem zakończył spacer doliną Pilicy połączony z obserwacją polujących nietoperzy. 

W imieniu własnym i prowadzącego zajęcia, dziękujemy Wszystkim uczestnikom spotkania za przybycie i aktywność. Mamy nadzieję, że odkryliśmy kilka tajemnic związanych z nietoperzami i obaliliśmy panujące wokół nich mity. 

Zdjęcia: Dorota Warzyńska -Badura, Dariusz Sommerfeld