Nietoperze na BIS w PKWŁ

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Wrzesień powoli już przemija, ale nie brakowało w nim akcji edukacyjnych, w tym nocy nietoperzy - tym bardzm kolejnej w Lesie łagiewnikim na BIS! 24 września 2023r. w siedzibie Oddziału Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich odbyło sie drugie spotkanie; prelekcja i spacer edukacyjny do stawów w Arturówku. W akcji wzięło udział ponad 40 osób, niezmiernie cieszy nas fakt zainteresowaniem ze strony najmłodszych - miejmy nadzieję przyszłych badaczy przyrody, w tym nietoperzy! Akcja zorganizowana była we współpracy z panią dr Katarzyną Janik Superson z Pracowni Biobank Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, która jest także członkinią Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Nietoperzy.

Tym razem naszą akcję zorganizowaliśmy nieco wcześniej, tak aby całe rodziny miały szansę na spotkanie z tymi fascynującymi zwierzętami. Podczas prezentacji poruszone zostały ważne kwestie ochrony tych wspaniałych ssaków, udało się obalić rozmaite mity dotyczące zakażenia się wścieklizną od nietoperzy, picia krwi czy wplątywania się we włosy. Pytań nie było końca.
Po prelekcji był czas na konkurs i znów okazało się, że mają Państwo doskonałą pamięć! Następnie całą grupą udaliśmy się nad stawy w Arturówku w okolicach Ośrodka Prząśniczka. Nad stawami udało się oznaczyć latające nietoperze dzięki detektorom, a tego dnia "odwiedziły nas": borowiec wielki, karlik drobny i karlik malutki, a wracając przez las nad głowami latał także mopek zachodni.

Dziękujemy za każde pytanie, następna noc nietoperzy już za rok!