Łódzkie targi „Regiony turystyczne na styku kultur” zakończone.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Trzeci weekend marca skupił w Łodzi przedstawicieli branży turystycznej z całej Polski i z zagranicy. Wystawcy prezentowali w hali Expo atrakcje turystyczne, historyczne i przyrodnicze regionów, do których warto wybrać się na wypoczynek. Tradycyjnie nie zabrakło ciekawych wykładów globtroterów oraz specjalistów z branży turystycznej. Wystawcy prześcigali się w pomysłach na aranżację stoisk, zachęcali do ich odwiedzenia licznymi konkursami oraz ciekawostkami. Targi to znakomita okazja do wymiany doświadczeń oraz podpatrywania dobrych rozwiązań.


Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego zaprezentował w postaci makiet wybrane obiekty kulturowe znajdujące się na terenie parków. Na stoisku pojawiła się sylweta kościoła p.w. Św. Urszuli w Strońsku znajdującego się w PK Międzyrzecza Warty i Widawki oraz Baszta Opacka wchodząca w skład dawnego opactwa cysterskiego w Podklasztorzu na terenie Sulejowskiego PK. Ponadto wszystkie konkursy zorganizowane przez pracowników Zespołu poświęcone były promocji zabytków kultury na terenie parków. Bieżący rok został ogłoszony przez Komisję Europejską Rokiem Dziedzictwa Kulturowego, stąd pomysł na promocję walorów kulturowych parków krajobrazowych.
K. Krakowska