Noc sów w Moszczenicy 2018

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Wydarzenie pod nazwą Noc Sów koordynowane przez organizację pożytku publicznego Ptaki Polskie z siedzibą w Goniądzu. Celem nadrzędnym wydarzenia jest edukacja na temat sów, ich biologii, wymagań siedliskowych, zagrożeń, roli w kulturze.

W sobotni wieczór, wspólnie z licznie przybyłymi do siedziby Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy dorosłymi, młodzieżą i dziećmi, odkrywaliśmy świat sów. Na wstępie obejrzeliśmy film o sowach, a następnie opowiedzieliśmy o sowach, które można spotkać w naszej najbliższej okolicy. Uzbrojeni w wiedzę teoretyczną i latarki wyruszyliśmy  w teren, aby spróbować jakąś sowę zwabić. Mimo chłodnej nocy udało się usłyszeć głos samca puszczyka - naszej najczęściej spotykanej sowy w kraju. Ptak zareagował na wabienie co nas bardzo ucieszyło. "Noc Sów" organizowaliśmy po raz pierwszy, wydarzenie to sprawiło nam wiele radości, a widząc duże zainteresowanie pewne jest, że to nie będzie nasza ostatnia tego typu akcja.