"Odjazdowy Bibliotekarz" w PKMWiW

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

P100027319 maja 2018 roku odbył się VII rajd po Gminie Sędziejowice „Odjazdowy Bibliotekarz” w tym roku pod hasłem „100 lat Niepodległości. Biblioteka Niepodległej”. Po raz pierwszy współorganizatorem imprezy został Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Dzięki temu około 50 uczestników miało okazję zobaczyć tereny Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki.

Najciekawszymi atrakcjami na 35-kilometrowej trasie były między innymi: rzeka Grabia i młyn w Kozubach oraz polskie schrony bojowe z września 1939 roku, punkty widokowe, park z pomnikowymi drzewami i romański kościół pod wezwaniem świętej Urszuli i 11 tysięcy dziewic w Strońsku. Nawiązując do 100-lecia odzyskania niepodległości motywem przewodnim rajdu było uczczenie pamięci walczących i poległych za Polskę. Uczestnicy oddali hołd i zapalili znicze pod pomnikiem ku czci Powstańców z 1863 r. w Sędziejowicach oraz pod pomnikiem ku czci poległych w bitwie 4-5 września 1939 roku w Strońsku. W trakcie rajdu zorganizowano kilka konkursów (wiedzy przyrodniczej, wiedzy historycznej, niepodległościowy, na najsprawniejszy oraz na najładniejszy rower) wraz z nagrodami. Na zakończenie na sali w Kustrzycach zorganizowano poczęstunek oraz podsumowano rajd. Współorganizatorzy, partnerzy oraz sponsorzy zostali uhonorowani okolicznościowymi pucharami oraz medalami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa. Organizatorami rajdu byli: Gminna Biblioteka publiczna w Sędziejowicach, Gmina Sędziejowice, Nadleśnictwo Kolumna oraz wspomniany wcześniej ZPKWŁ. 

K. Kierniakiewicz