II edycja Konkursu fotograficznego „Owad w Obiektywie”

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Zapraszamy uczniów szkół średnich oraz studentów wyższych uczelni (wszystkich typów) do udziału w II edycji Konkursu Fotograficznego “Owad w Obiektywie”. Owady są wyjątkowo wdzięcznym i trudnym zarazem tematem fotografii. Łatwo - zwłaszcza latem - znaleźć obiekty do fotografowania, trudniej, ze względu na ruchliwość i niewielkie czasem rozmiary, wykonać dobre technicznie i interesujące zdjęcie.

murarka ogrodowa fot KKrakowska

 Konkurs „Owad w Obiektywie” jest organizowany przez Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Entomologicznego i Fundację Biodiversitatis, we współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Łodzi Spółka z o.o., Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz firmą PRECOPTIC (oficjalny przedstawiciel firmy Nikon na Polskę). Konkurs objął honorowym patronatem Dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.

 

Celem konkursu jest promowanie wśród młodych ludzi zainteresowań przyrodniczych z nakierowaniem na owady, grupę niezwykle ważną z ekologicznego punktu widzenia, a jednocześnie bardzo zróżnicowaną pod względem form i przystosowań. Jest to jednocześnie grupa bardzo zagrożona ze względu na zmiany w środowisku powodowane przez człowieka. Wiele gatunków już prawdopodobnie wymarło, inne są skrajnie rzadkie i bliskie wymarcia. Do tej grupy należy też wiele gatunków inwazyjnych, choćby ciesząca się nie najlepszą sławą Harmonia axyridis (biedronka azjatycka).

 W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół średnich województwa łódzkiego oraz studenci wszystkich łódzkich uczelni. Zainteresowane osoby mogą nadesłać maksymalnie po dwa zdjęcia do każdej z pięciu kategorii:

  • Owady chronione,
  • Owad i roślina,
  • Z życia owada,
  • Zdjęcie artystyczne
  • Macro

 Fotografie można nadsyłać do 31 października 2018 r. włącznie. Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród odbędzie się na początku grudnia. Miejscem rozdania nagród będzie Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody w postaci m.in. akcesoriów fotograficznych, książek i filmów o tematyce przyrodniczej. Ponadto nagrodzone zdjęcia będą wystawione na specjalnie w tym celu zorganizowanej wystawie, która zostanie zaprezentowana na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym oraz podczas przyszłorocznego Festiwalu Nauki i Sztuki w Łodzi.

 

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na Facebooku na stronie: www.facebook.com/LodzPTE