IX Piknik Rodzinny podczas Festiwalu Nauki na PWSZ w Skierniewicach

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Podczas IX Pikniku Rodzinnego 27 maja plac Państwowej Wyższej  Szkoły Zawodowej w Skierniewicach tętnił życiem. Kolejny dzień X Festiwalu Nauki pod hasłem „Woda jako źródło” zaskoczył bogatą ofertą różnorodnych atrakcji przygotowanych dla osób w każdym wieku.

Tradycyjnie już Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego towarzyszy tej imprezie. Podczas tej edycji Pikniku Rodzinnego pracownicy Oddziału Terenowego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego przygotowali konkurs przyrodniczo - ekologiczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Aby zdobyć nagrodę w postaci drzewka lub krzewu, należało udzielić trzech poprawnych odpowiedzi na pytania np. o charakterystyczne rośliny i zwierzęta, które można spotkać na terenie Bolimowskiego Parku. I o ile wierszowane zagadki nie sprawiały kłopotu nawet najmniejszym uczestnikom zabawy, to pytania dotyczące np. rezerwatów przyrody Bolimowskiego Parku Krajobrazowego wymagały podpowiedzi. I tu pomocne okazywały się tablice promocyjno – edukacyjne o Parku i podpowiedzi pracowników Parku.

Wśród 53 drzew i krzewów do wyboru były: grab, głóg, jarząb szwedzki, klon polny, dzika czereśnia, dereń, indygowiec oraz śnieguliczka. Wszystkie rośliny zostają posadzone w ogródkach lub na działkach uczestników zabawy, głównie w powiecie skierniewickim i rawskim.

Wszystkim uczestnikom zabawy gratulujemy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas!