ED-EK na skrzydłach ważek w łódzkiem

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniach 18-20 czerwca 2018 roku edukatorzy, będący w  służbach ochrony przyrody parków krajobrazowych Polski zjechali licznie do Nadwarciańskiego Grodu, położonego na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, aby uczestniczyć w szkoleniu ED-EK (poświęconemu edukacji ekologicznej).

Tegoroczna, trzecia już edycja szkolenia, poświęcona była ważkom i została zorganizowana przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Uczestnicy wzięli udział w części wykładowej szkolenia oraz w praktycznej, przeprowadzonej w terenie, w trzech różnych miejscach: nad starorzeczem, brzegiem rzeki oraz nad stawem pod czujnym okiem dra Grzegorza Tończyka z Uniwersytetu Łódzkiego. Ponadto na szkoleniu podzielono się wiedzą na temat różnych technik prowadzenia edukacji, zachowań edukatora w sytuacjach nowych i niespodziewanych w terenie, jak również zabaw edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy szkolenia brali również udział w zajęciach edukacyjnych na ścieżkach przyrodniczych, grze terenowej oraz poznawali piękno ziemi wieluńskiej, podczas szkoleniowego wyjazdu terenowego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, kreatywne rozmowy oraz wymianę doświadczeń z zakresu edukacji ekologicznej.

Tekst: Katarzyna Krakowska