Nocne świecenia w Tadzinie za nami

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W minioną sobotę na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich odbyły się kolejne warsztaty entomologiczne. Tym razem spotkaliśmy się na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Górna Mrożyca" w miejscowości Tadzin.

W warsztatach wzięły udział 24 osoby, pierwszą część warsztatów poprowadził pracownik OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich przybliżajac zgromadzonym tematykę ochrony przyrody i samego Parku oraz ZPK "Górna Mrożyca". W dalszej kolejności wielkim zainteresowaniem cieszyły się gabloty z eksponatami motyli z Polski i całego świata przywiezione na warsztaty. Nie brakowało pytań o życie motyli, ich zwyczaje i fukncjonowanie oraz metyody wabienia. Po części teoretycznej zebrani przeszli na teren łąki znajdującej się tuż przy rzece Mrożycy i na rozstawionym płótnie mogli obserwować zlatujące się motyle nocne. Nie zabrakło bliskich spotkań z przyrodą, która czasem wręcz sama "wchodziła" na ręce. Zapraszamy na kolejne warsztaty!

Warsztaty entomologiczne dofinansowane są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.