Wielki Dzień Pszczół 2018 w Lesie Łagiewnickim

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

8 sierpnia 2018r. już po raz VI odbyła się ogólnopolska akcja edukacyjna pod hasłem Wielki Dzień Pszczół, w której od kilku lat udział bierze Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Oddział Terenowy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich przygotował dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 174 w Łodzi grę terenową w Lesie Łagiewnickim.

Wielki Dzień Pszczół jest świętem obochodzonym w ramach programu "Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom". Jest to doskonała okazja, by przybliżyć świat tych niezwykłych i pracowitych owadów. Najbardziej znaną pszczołą jest pszczoła miodna, żyjąca w ulach, dzięki której możemy próbować miodów najróżniejszych smaków. Warto jednak przypomnieć, iż w Polsce mamy około 470 gatunkow pszczół, większość z nich to tzw. samotnice - samotnie żyjące dzikie pszczoły, których rola w zapylaniu roślin jest nie do przecenienia, a o których niestety mówi się zbyt mało.

Podczas zorganizowanej gry terenowej dzieci mogły dowiedzieć się o roli, jaką pełnią pszczoły w przyrodzie, o innych pszczołowatych - trzmielach, o tym, jak zbudować domek dla pszczół samotnic czy co posadzić w naszym ogródku, by nie brakowało w nim roślin miododajnych. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody ufundowane z programu "Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom" - gry memory, pakiety materiałów szkolnych, smycze, a także materiały edukacyjne Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Na kolejny Wielki Dzień Pszczół zapraszamy już za rok!