Rajd "Rowerem nad Wartą" - jesień 2018

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

20180930 110029

W niedzielę 30 września odbył się kolejny rajd rowerowy "Rowerem nad Wartą" współorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddział Terenowy Sieradzkich Parków Krajobrazowych. Była to już czwarta odsłona tej imprezy i zarazem pierwsza zorganizowana jesienią.

W rajdzie wzięło udział 30 osób w różnym wieku - najmłodsza cyklistka miała 11 lat. Byli to mieszkańcy Sieradza, Zduńskiej Woli oraz gminy Zapolice. Uczestnicy w asyście pięknej pogody i w fantastycznych nastrojach pokonali około 50 kilometrów terenami Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, podziwiając walory doliny trzeciej rzeki Polski. Była to świetna okazja przede wszystkim dla uczestników z gminy Zapolice oraz miasta Zduńska Wola aby zobaczyć "drugą" stronę rzeki i zwiedzić tak bliskie, a czasami tak niedostępne dla nich tereny, które oglądają często ale z perspektywy "ich" brzegu. Na zakończenie rajdu zorganizowano ognisko z kiełbaskami. Głównymi atrakcjami na trasie były:

  • Dolina Warty od dzielnicy Sieradza - Woźnik do Ligoty pod Burzeninem
  • Urokliwe zakole Warty w okolicy Chojnego/Belenia.
  • Rzeka Widawka w Jeziorku.
  • Dolina Warty, punkt widokowy i park wiejski w Strońsku.

K. Kierniakiewicz