Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki Inowłodz 2018

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

28 września na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu odbywały się główne uroczystości związane z regionalnymi obchodami Światowego Dnia Turystyki.

Na terenie zamku stanęły stoiska promocyjne lokalnych wystawców oraz ustawiono scenę, na której wręczono: pamiątkowe Dukaty Spalskie, certyfikaty „Promuje Łódzkie”, odznaki Honorowego Przewodnika Turystycznego Województwa Łodzkiego, które otrzymali m. in Dyrektor ZPKWŁ Hieronim Andrzejewski oraz z-ca Katarzyna Krakowska. Po części oficjalnej wystąpiły formacja rewiowa „Step by Step” oraz zespół Kalina. W podziemiach zamku zorganizowano wystawy fotograficzne zastępcy dyrektora ZPKWŁ Piotra Wypycha pt. „Drzewa Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego” oraz „Kapliczki i Krzyże Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego”. Na stoisku OT NPK zaprezentowano wydawnictwa promujące turystykę województwa łódzkiego. Odwiedzający mogli uzyskać informację o atrakcjach regionu, wziąć udział w grach i konkursach a także otrzymać bezpłatnie drzewko w ramach programu „100 tysięcy drzew na 100 lecie Województwa Łódzkiego”. Z okazji ŚDT można było uczestniczyć w spacerze z przewodnikiem po Inowłodzu, w spływie kajakowym Pilicą czy wycieczce autokarowej po terenie powiatu tomaszowskiego. Dla ciała zorganizowano poczęstunek w słowiańskim stylu, przygotowany przez grupę rekonstrukcyjną Ród Dębowego Liścia z Grodziska w Rzeczycy.