Ostatnie zajęcia w ramach projektu Przystanek 60+ w ZPK

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

20181003 1125423 października na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP Nadwarciański Gród w Załęczu Wielkim odbyły się zajęcia organizowane przez Łódzki Dom Kultury w ramach projektu Przystanek  60+.

Uczestniczki (były same Panie) miały okazję zobaczyć fragment Parku, poznać jego historię, najcenniejsze walory, a także zwiedzić teren Ośrodka i jego okolicę. Jednym z punktów spaceru była, umiejscowiona w pobliżu przeprawy promowej na rzece Warcie, drewniana rzeźba „Św. Jana Nepomucena”- patrona zakonu jezuitów, Pragi, spowiedników, szczerej spowiedzi, dobrej sławy i tonących.

Spacer po lesie w okolicy Ośrodka zakończył się naprzeciwko drewnianego młyna w Kępowiźnie, który jest pięknym i bardzo dobrze zachowanym przykładem zabytków techniki Parku. Zbudowany w latach 1910 – 1912 jako młyn wodny jest obecnie o napędzie elektrycznym i działa do dnia dzisiejszego. Widoczny z terenu „Nadwarciańskiego Grodu” rysuje się malowniczo w krajobrazie przeciwnego brzegu rzeki, a wkomponowany w nadrzeczną zieleń, wraz z bezustannym szumem kipiącej wody na kamiennym spiętrzeniu, na stałe wpisał się w niezapomniany „klimat” tego miejsca.

Po spacerze Panie przystąpiły do warsztatów prowadzonych przez pracowników Łódzkiego Domu Kultury.

Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.

W. Pogorzelska