Skocz do treści

Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki

Sieradzkie Parki Krajobrazowe   \   Aktualności

 <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. K. Kierniakiewicz</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki)

19 maja 2016 roku pracownicy ZPKWŁ OT SPK przeprowadzili zajęcia terenowe - rajd rowerowy dla uczniów Zespołu Szkół w Widawie.

30-kilometrowa trasa rajdu była bardzo zróżnicowana. Prowadziła na przemian przez obszary pól, warciańskiej doliny oraz tereny leśne. Od Siemiechowa poprzez Strumiany do miejscowości Korzeń prowadziła Łódzkim Szlakiem Konnym oraz Nadwarciańskim Szlakiem Bursztynowym. Rajd w całości odbył się w granicach Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki - terenach i obiektach o znacznej wartości przyrodniczej i kulturowej, a jego uczestnicy mieli okazję zobaczyć między innymi:

  • Wapiennik w Brzykowie.
  • Starorzecze Warty w Siemiechowie.
  • Rezerwat florystyczny "Winnica".
  • Użytek ekologiczny "Góra Charlawa".
  • Rezerwat torfowiskowy "Korzeń".

K. Kierniakiewicz

 <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. W. Pogorzelska</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. W. Pogorzelska</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. W. Pogorzelska</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. K. Kierniakiewicz</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. W. Pogorzelska</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. W. Pogorzelska</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. K. Kierniakiewicz</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. K. Kierniakiewicz</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. W. Pogorzelska</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. W. Pogorzelska</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. W. Pogorzelska</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. W. Pogorzelska</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. K. Kierniakiewicz</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. K. Kierniakiewicz</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. K. Kierniakiewicz</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. K. Kierniakiewicz</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. K. Kierniakiewicz</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. K. Kierniakiewicz</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki) <strong>Rowerem w międzyrzeczu Warty i Widawki</strong><br /><i>fot. W. Pogorzelska</i><br />(PK Międzyrzecza Warty i Widawki)
Łódzkie promuje